Gry karciane – klasyka, która nie wychodzi z mody

Gry karciane to klasyczna rozrywka, znana zarówno dorosłym jak i dzieciom. Gwarantują nie tylko dobrą zabawę, ale także rozwój i naukę dziecka. Sprawdź, dlaczego warto kupić latorośli pierwszą talię!

Dlaczego warto grać w karty?

Najprostszych gier karcianych można uczyć dziecka już od trzeciego roku życia. Na tym etapie, maluch jest w stanie zrozumieć podstawowe zasady gry, oczywiście przy wsparciu i towarzystwie rodziców podczas rozgrywki. Starsze dzieci, dla których rozróżnienie kart i znajomość liczb nie jest już problemem, mogą bawić się same.

Granie w gry karciane z całą rodziną, pozwala na wspólne spędzenie czasu i zacieśnienie więzi rodzinnych. Dzieci przyswajając zasady gry, uczą się logicznego i strategicznego myślenia, trenują pamięć oraz ćwiczą umiejętności interpersonalne. Kiedy zaszczepimy w dziecku chęć układania kart, będzie chętnie do nich sięgało, trenując umysł i odrywając się na chwilę od świata Internetu. 

Jakie karty wybrać?

Obecnie na rynku znajdziemy ogromny wybór kart, nie tylko te klasyczne. Jeśli chcemy zachęcić dziecko do zabawy, warto postawić na talię z ulubionymi bohaterami pociechy – z bajek, filmów czy seriali. Jeśli produkcja, którą lubi nasze dziecko jest popularna – z pewnością znajdziemy taki gadżet w sklepie z zabawkami.

Istnieje wiele gier, do których potrzebujesz specjalnych talii np. gra w Piotrusia czy UNO. Te edycje, również są często personalizowane pod zainteresowania i wiek dziecka.

Najpopularniejsze Gry karciane dla dzieci i dorosłych

Jedną z najstarszych i najpopularniejszych gier, jest gra w wojnę. Zasady są łatwe do przyswojenia – dziecko, które umie rozróżnić karty, z pewnością sobie z nimi poradzi. 

Kolejną grą jest gra w Pana – znana i lubiana zarówno przez dorosłych jak i przez dzieci. Przeznaczona dla całej rodziny, pozwala na wspaniałą rozrywkę i zapewnia dużo emocji.

Kuku to gra, która zapewni wiele śmiechu. Przeznaczona dla większych dzieci, które poradzą sobie z rozróżnieniem kart.

Rozgrywką dla doświadczonych graczy jest gra w Makao – zasady są bardziej skomplikowane, dlatego jest polecana dla graczy, chcących wnieść się na wyższy poziom.

Pamiętaj, że nie istnieje jedno wykorzystanie kart do gry – możesz grać nimi w Memory, rozkładać przed maluchem i poprosić by szukał podobnych kart lub… układać z nich domki.