Dlaczego gry karciane są dobre dla dzieci

Dlaczego gry karciane są polecane dorastającym dzieciom? To nie tylko świetny i uniwersalny sposób na spędzanie czasu wolnego, ale i zabawa, która rozwija umysł malucha. Gier w karty jest tak dużo, że każde dziecko znajdzie wśród nich idealną grę dla siebie. Jedne są bardziej skomplikowane, drugie mniej, lecz prawie każda z nich wymaga uczestnictwa w zabawie co najmniej dwóch osób. To wpływa na rozwój umiejętności towarzyskich malucha. Co jeszcze warto wiedzieć o grze w karty?

W karty zagrasz wszędzie

Karty nie zajmują dużo miejsca, dlatego bez problemu zabierzemy je ze sobą wszędzie. Bez względu na to, czy jesteśmy w podróży, czy przemieszczamy się komunikacją miejską, gra w karty okaże się w każdej z tych sytuacji ciekawym rozwiązaniem na zabicie nudy. Warto zaznaczyć, że w dziale gier karcianych dla dzieci znajdziemy setki różnorodnych talii kart, które często przedstawiają grafiki ze znanych filmów oraz animacji dla dzieci. Taki zestaw to świetny pomysł na prezent dla dziecka, które interesuje się daną serią filmów lub ma swojego ulubionego bohatera komiksowego.

Nauka zdrowej rywalizacji

Karty uczą dziecko zdrowej rywalizacji. Maluch, konkurując z innymi, poznaje zasady konkurowania z innymi. Jego mózg rozwija umiejętność szybkiego planowania oraz elastycznego dostosowywania strategii do działań rywala. To świetny trening mózgu, który szybko przyniesie efekty w postaci bystrego i spostrzegawczego umysłu. Karty sprawdzą się doskonale także i u starszych osób, które mają już kłopoty z pamięcią. Dlaczego? Regularna gra w karty poprawia pamięć długotrwałą oraz koncentrację. 

Czym charakteryzują się gry karciane dla dzieci:

– uniwersalny sposób na spędzanie czasu wolnego,

– w karty zagramy praktycznie w każdym miejscu,

– świetnie sprawdzą się jako urozmaicenie długiej podróży,

– grać w karty potrafi praktycznie każdy,

– zasady większości gier dla dzieci są niezwykle proste,

– rozwijają zdolności społeczne i interpersonalne.